INNE

INNE 

Artykuły wykonane z mikrofibry to prawdziwy hit w kategorii produktów służących do utrzymania czystości. Są niezawodne i sprawdzają się nawet w ekstremalnych sytuacjach. Obok tradycyjnych szmatek warto zaopatrzyć się również w aplikatory oraz rękawice z mikrofibry. Dzięki tym prostym wynalazkom rytuał codziennego lub cotygodniowego sprzątania domu czy samochodu przebiegnie sprawnie i bezboleśnie.

Rękawice z mikrofibry, czyli jak sprzątać, by samemu się przy tym nie ubrudzić

Nie ma co się oszukiwać – doprowadzanie najbliższego otoczenia do czystości na ogół nie jest zaliczane do tych najprzyjemniejszych obowiązków. Każdy z nas jednak wie, że bez tych zabiegów kosmetycznych codzienne funkcjonowanie szybko stałoby się niemożliwe. Zamiast więc odkładać odkurzanie czy polerowanie powierzchni w nieskończoność, warto wykorzystać rękawice z mikrofibry, dzięki którym brud zniknie w mgnieniu oka.

Dla wielu z nas tym najbardziej frustrującym efektem sprzątania jest fakt, że co prawda podłogi, blaty mebli czy szyby okienne lśnią czystością, za to nasze ręce – wręcz przeciwnie. Drobne zanieczyszczenia można szybko usunąć z dłoni mydłem oraz wodą. Inaczej jest jednak z olejem samochodowym i innymi substancjami chemicznymi. Ich cząsteczki mogą wchodzić pod paznokcie i długotrwale utrzymywać się na naskórku. Aplikatory z mikrofibry w postaci rękawic sprawią, że tego typu niedogodność odejdzie w niepamięć.

Wygodne w użyciu aplikatory z mikrofibry

Podczas tak nielubianej czynności, jaką jest sprzątanie, ważną rolę gra wygoda. To komfortowe akcesoria są odpowiedzialne za to, że czas płynie wówczas szybciej, a efekty są bardziej zadowalające. Warto zatem z nich korzystać. Szczególnie że są ogólnodostępne i niedrogie. Zamówienie złożone w sklepie szmatkowo.pl to tylko kilka kliknięć myszą, a dostępne u nas aplikatory z mikrofibry sprawią, że polerowanie i czyszczenie będzie się przyjemniej kojarzyło.

Takie gadżety można wykorzystać zarówno w domu, jak i w samochodzie. W tym ostatnim przypadku sprawdzą się one na przykład do aplikowania odżywki na skórzane siedzenia. Ściereczki, które nakłada się na dłonie, zapewniają ponadto ochronę ich delikatnej skóry, dzięki czemu nie jest ona narażona na bezpośrednie działanie substancji, które mogłyby wywoływać reakcję alergiczną.

Przydatne akcesoria do sprzątania samochodu

Obok wymienionych wyżej gadżetów w naszym sklepie znajdą Państwo również inne akcesoria do sprzątania samochodu. Wśród nich między innymi zestaw startowy do autodetailingu. Każdy z produktów stworzonych z mikrofibry może być wykorzystany do czyszczenia na sucho lub na mokro. Po każdym użyciu rękawice lub ściereczki należy dokładnie wyczyścić. Nasze produkty bez obaw można też prać w pralce, wybierając dowolny program z temperaturą do 30 stopni. Odpowiednio użytkowane akcesoria przez długi czas zachowają pierwotną jakość.